Świetlica Wiejska

ŚWIETLICA WIEJSKA W GOŁOGÓRZE

W 2010 roku budynek po byłym Klubie Wiejskim został całkowicie wyremontowany przez Gminę Polanów. Wymieniono dach, wyremontowano wnętrze, powiększając salę o dodatkowe miejsce po scenie. Dobudowano również kotłownię i zaplecze sanitarne. Koszty remontu to około 230 tys. zł. 5 listopada 2010 roku miało miejsce uroczyste Świetlicy Wiejskiej.
 
"Chciałbym podziękować Waszym radnym: Janowi Kornasowi i Jerzemu Landowskiemu, dzięki którym pieniądze się znalazły. Szczególnie drugi z wymienionych potrafił przekonać radnych, aby w ciągu dwóch lat przekazali środki na remont." - stwierdził Grzegorz Lipski, burmistrz Polanowa podczas uroczystego otwarcia świetlicy. (cytat z Polanowskich Wiadomości Samorządowych październik/listopad 2010)
Latem 2011 roku w ramach prowadzonych przez Gminę Polanów działań "Odnowa i rozwój Wsi" świetlica zyskała nowe stoliki, krzesła, szafę i regały, sprzęt komputerowy, telewizor LCD, sprzęt nagłaśniający.

GODZINY OTWARCIA

Opiekunem świetlicy od 01.04.2019 r. jest p. Aleksandra Nowak

Plan pracy świetlicy oraz archiwum wydarzeń znajduje się na stronie Polanowskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

poniedziałek - piątek: 13:00 - 19:00

MIEJSCE SPOŁECZNO-KULTURALNE WSI

Nasza świetlica jest również miejscem życia społeczno-kulturalnego wsi, w której organizowane są zabawy wiejskie, obchody Dnia Kobiet, Dnia Matki, Dnia Babci i Dziadka, zabawy andrzejkowe i sylwestrowe, a także rodzinne przyjęcia. Jest to także miejsce zebrań wiejskich i sołeckich, wyborów sołeckich oraz prób lokalnego zespołu Córy Gołogóry.

PLAC ZABAW

Wiosną 2012 Gołogóra wzbogaciła się, podobnie jak 9 innych miejscowości z gminy o plac zabaw. Wszystkie one zostały wybudowane w ramach programu „Lider” za dotacje uzyskane z Unii Europejskiej przez Gminę Polanów.
(Plac zabaw podczas montowania)
(Plac zabaw dziś)
Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Kaczka

Copyright © 2019 Gologora.com