Rondo w Gołogórze

RONDO W GOŁOGÓRZE

Jesienią 2015 roku zostało wyremontowane, będące w bardzo złym stanie technicznym skrzyżowanie dróg gminnych, ze środków Gminy Polanów oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Polanów. Koszt inwestycji wyniósł ok. 300 tyś. zł.  
 
Skrzyżowanie zostało zastąpione rondem najazdowym, które w sposób znaczący przyczyniło się do zwiększenia bezpieczeństwa we wsi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się bowiem Świetlica Wiejska, Plac Zabaw dla dzieci, rekreacyjny plac "Młody Kącik Nadziei" oraz przystanek autobusowy, z którego korzystają głównie dzieci i młodzież szkolna. Ponadto ukształtowanie terenu przy wjeździe do Gołogóry, tz. wysokie skarpy i roślinność bardzo ograniczały widoczność.
 

BEZPIECZEŃSTWO - PRZEDE WSZYSTKIM!

Choć gołogóskie rondo wzbudza kontrowersje, bo "po co na wsi?", z punktu widzenia mieszkańców, to najlepsze rozwiązanie, jakie inwestorzy mogli zastosować. Oprócz nowej nawierzchni powstały również dwa małe parkingi: z przodu i z boku Świetlicy Wiejskiej oraz chodnik i schodki do "kąciku".

INWESTYCJA DROGOWA

Inwestycja pn. "Przebudowa skrzyżowania dróg gminnych w miejscowości Gołogóra" współfinansowana ze środków Lasów Państwowych Nadleśnictwa Polanów w kwocie 200.000,00 zł

FOTORELACJA Z PRZEBUDOWY SKRZYŻOWANIA

Zdjęcia z przebiegu przebudowy skrzyżowania w Gołogórze (październik - listopad 2015 r. )
Symboliczne otwarcie oraz podziękowania Gminie Polanów i Nadleśnictwu Polanów za zrealizowaną inwestycję drogową w naszej miejscowości pn. "Przebudowa skrzyżowania dróg gminnych w miejscowości Gołogóra", miało miejsce podczas zorganizowanej Zabawy Choinkowej dla Dzieci i Święta Babci i Dziadka 22 stycznia 2016 r w Świetlicy Wiejskiej.  
Opracowanie i zdjęcia: Agnieszka Kaczka

Copyright © 2019 Gologora.com